Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Apropos årlege sydenturar: Overforbrukersamfunnet

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-04-13, 23:56   #11
nokon
Librocubicularist
 
nokon sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2011
Innlegg: 13.755
Blogginnlegg: 175
nokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Apropos årlege sydenturar: Overforbrukersamfunnet

Opprinnelig lagt inn av ingling, her.

Vi har ikke vært på noen sydenferie hittil, sist jeg var på noe sånt var i 1997. Vi har derimot fløyet andre steder på ferie, men aller mest innenlands enten privat eller med jobb. Velger gjerne tog der det er mulig, men hvis vi skal være borte en langhelg er nesten to hele reisedager på toget tur retur å ta litt hardt i. Det er selvsagt flere grunner til at vi ikke har fløyet langt av sted på et par år, siden vi har hatt baby/jeg har vært gravid/vi har fått en baby til, så jeg skal ikke påstå at miljøhensyn står først i tankerekken når vi planlegger ferie, men vi prøver å være bevisste på valg av transportmiddel og har ikke behov for eller råd til store utenlandsferier hvert år i den fasen vi er i nå

Eg skal ikkje skryte på meg at miljøhensynet alltid veg tyngst når vi reiser, men det er alltid ein sterkt tilstadeverande faktor, på linje med pris og tidsbruk, når vi skal ut og reise, anten det er til vestlandet eller til Europa.

Opprinnelig lagt inn av Hyacinth, her.

Selvfølgelig, men dette var da fordomsfullt sagt. Det er mye spennende man kan gjøre i syden, og en trenger slett ikke ligge ved noen bassengkant. Fotograf er jeg enig med selve poenget ditt.

Det var verkeleg ikkje meininga å vere fordomsfull nå. Eg har vore på tre sydenturar og alle tre gongene har eg tenkt at dette er oppskrytt og kjedeleg og at eg opplever veldig mykje meir på andre typar feriar. Men dei tre sydenturane eg har vore på, i 2000, 2002 og 2008 har vore prega av at vi ligg ved bassengkanten.

__________________

People who wonder whether the glass is half empty or half full miss the point.
The glass is refillable.
nokon er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:18.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no