Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Divines spør-og-lær-forum

Prisnivå i Stavanger vs. Oslo?

Divines spør-og-lær-forum Spør om alt mulig du lurer på - kanskje er det noen som kan svare.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-02-13, 14:11   #1
nokon
Librocubicularist
 
nokon sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2011
Innlegg: 13.712
Blogginnlegg: 175
nokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Prisnivå i Stavanger vs. Oslo?

Eg har både familie og venner som er lærarar, som ønsker å flytte tilbake til området men som ikkje har råd. Det er ikkje bare Stavanger som er utfordringa, men områda langs toglinja over heile Jæren. For å ha råd til å kjøpe bolig i området, må ein vekk frå kollektivnettet. Og sidan Stavanger er ytterst på ei halvøy, er det bare tre vegar inn til byen. Desse er overbelasta og folk står i enorme køar for å komme seg til og frå jobb.

Deler av boligproblemet, er at det er så mange som ikkje betaler for boligen sin sjølv, i oljebransjen. Italienske og franske ingeniørar blir importerte til midlertidige stillingar, inkludert bolig, og oljeselskapa har råd til å betale husleige på 20-30.000 mnd. Det er jo uoverkommeleg å matche for offentleg tilsette folk med ein gjennomsnitteleg inntekt. Eg kjenner folk som leiter etter bustad i regionen, som snakkar om rekkehusleiligheiter på rundt 100 kvm, til 4-5 millionar, langt unna kollektivnettet. Så det er nok ein tøff region å etablere seg i.

Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.

Hotellrom skal man være glad til om man i det hele tatt får tak i. "Ka ska me me hotell i Stavanger? Me bur jo her!"

Det er verdens minst utbygde hotellby. Men så har de så mye fin graffiti da.

:my two cents:

Det blei faktisk sagt i ramme alvor, på eit kommunestyremøte på Sandnes, ein gong for lenge sidan.

__________________

People who wonder whether the glass is half empty or half full miss the point.
The glass is refillable.
nokon er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no