Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Kvinner er et underskuddsforetagende

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-02-13, 11:02   #2
ingling
Bør lage seg en tittel selv
 
ingling sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2009
Hvor: Akershus
Innlegg: 15.236
Blogginnlegg: 533
ingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt av
Standard

Sv: Kvinner er et underskuddsforetagende

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

Norge har vel et enda mer kjønnsdelt arbeidsmarked enn Danmark.

Har vi? Jeg oppfatter Danmark som betydelig mer konservativt med hensyn til kjønnsroller og likestilling, så jeg tror ikke det er mer kjønnsdelt her enn her. Danmark har jo også andre ordninger for foreldrepermisjon og fedrekvote, så kvinnene er lenger ute i permisjon enn de fleste her, for eksempel. Jeg tror ikke resultatene fra denne undersøkelsen kan overføres direkte til Norge.

__________________
Juni 2011 og januar 2013
ingling er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no