Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Glitterchicks film- og musikkforum

Life of Pi (gaflet fra Filmer sett i 2013)

Glitterchicks film- og musikkforum Film, tv-serier og musikk

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-01-13, 13:25   #40
Meissa
stressmonster
 
Meissa sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2009
Hvor: Hammerfest
Innlegg: 3.076
Meissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelenMeissa er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Life of Pi (gaflet fra Filmer sett i 2013)

Jeg har visst forstått den litt annerledes enn dere, men jeg er ikke så god på å analysere så jeg blir ofte veldig forbauset i hva andre legger i ting. Det er spennende å se hvordan andre tolker ting og jeg lærer mye av det, også i denne tråden.

Jeg er ikke uenig i at filmen/boka diskuterer religion opp mot rasjonalitet, journalisten skulle få høre en historie som skulle gjøre ham religiøs og han valgte jo allegorien når han til slutt fikk velge, men jeg gikk også i fra kinoen med det inntrykket at hovedpersonen ville fortelle oss at all religion er likeverdig. At det ikke har noe å si om man er jøde eller katolikk fordi de ulike religionene bare er ulike allegorier og så lenge resultatet er likt så har det ikke noe å si hvordan historien går. At det finnes en dyp mening og "sannhet" som all religion springer ut i fra og vi velger den allegorien som gir oss mest mening og velbehag.

Legger til at jeg ikke har lest boken.

__________________
(2005) (2010) (2012)
Meissa er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no