Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Jobbonus - går den til deg selv eller hele familien?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Bonus for jobbing i ferie, går den i egen lomme eller fellespott?
Det er jeg som har jobbet, jeg fortjener de ekstra kronene selv. 5 3,23%
Det er jeg som har jobbet, men jeg kan nok dele litt. 10 6,45%
Det meste går i felles pott, men da forventer jeg mye goodwill fra partneren for det. 7 4,52%
Alt går i felles pott, selvsagt! Og jeg forventer ingenting i retur 88 56,77%
Kjøper noe fint til partneren, resten går til felles pott. 3 1,94%
Får aldri bonus/brokkoli 42 27,10%
Deltakere: 155. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-09-12, 17:50   #9
Plipp
Getting in tune
 
Plipp sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 1.267
Plipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt avPlipp har mye å være stolt av
Standard

Sv: Jobbonus - går den til deg selv eller hele familien?

Opprinnelig lagt inn av Esme, her.

At man personlig ikke har mulighet til å jobbe ekstra i perioder er jo helt på siden av diskusjonen.

Her var spørsmålet: om du hadde fått inn ekstra penger, hadde du beholdt dem eller hadde det gått inn i fellespotten?

Og så kommer en lærer og liksom får latterkrampe av spørsmålet. Vel, det er klart at lærere kan ta seg ekstra jobber de som de fleste andre. I helger eller avspaseringsperioder, og jeg kjenner flere lærere som har jobber på folkeuniversitet og lignende.

At jeg ikke kan jobbe ekstra av praktiske grunner, vil vel si at ikke alle kan? ( har lyst til å putte inn snillesmileyen, men dropper det)
Og her var vel ikke spørsmålet om man hadde ekstrajobb? Slik jeg ser det, stilles det spørsmål om bonus utbetalt fra hovedarbeidsgiver. Ikke en ekstrajobb ( som fekk vaskehjelp i helgene, barnepass på kveldstid eller hva det måtte være. )Jeg kaller ihvertfall ikke det for bonus.

__________________
"There is a crack in everything, that's how the light gets in."
- Leonard Cohen
Plipp er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no