Sv: Får noen spesialkost på SFO?
Opprinnelig lagt inn av Syrin, her.
Sikkasso: det minner meg om historien om jenta med cøliaki som overnatta hos veninna si. Pappaen som var heime tok det der allergiker-hysteriet med ei klype salt, og serverte pizza til cøliakeren, og sa at dette var glutenfritt. Han fekk ei travel natt med oppkast på barnet han hadde lånt - og fekk vel erfare at allergi i høgste grad er reelt ja 
Rine: du kan ikkje gå ut i frå at alle barn som skal ha tilpassa kost er basert på ein fiks ide. Der finst heilt sikkert gale mennesker der ute, men dei aller, aller fleste er fornuftige mennesker der barnet har fått ein diagnose.
Det er helt utrolig hvor respektløse folk kan være. I tilfelle du forteller om så fikk han jo ihvertfall se konsekvensene, men tragisk at ett voksent menneske kan gjøre sånt mot ett barn!!
|