Sv: Oppussing - er dette en realistisk pris? Kan vi gjøre dette selv?
Opprinnelig lagt inn av Mrs. S, her.
Å bare male det er ikke optimalt, hvis trinnene har et søkk på midten.
Vi har ikke snakket om vinyl ennå. Mange ser på vinyl som mye simplere enn parkett og laminat. Vinylgulv er mykt og lett å skjære til i trappetrinn. Det bygger også så lite at en kan bruke billigste metall vinkellist på trappenesen. (hvis du har rett kant på trinnene).
Hva ligger på ganggulvet fra før? Vinyl er smidig og kan føye seg litt etter bevegelser i gamle hus, det gir ikke knirk i trappen eller hul trinnlyd. Vinyl har sine fordeler i områder med høy slitasje.
Da er det mulig å bare male rekkverk, sider og opptrinn, og legge vinyl på inntrinnene etter at en har sparklet igjen merkene i trappetrinnene.
Jeg ville ikke lagt vinylen rett på et trappetrinn med søkk. Det må da bli utrolig vondt og glatt og gå på? Derimot ville jeg lagt ny planke på trappetrinnene, og gjerne vinyl på den igjen. Det blir trolig en dyrere løsning, men en bedre og mer permanent løsning.
Jeg ser at de fleste synes nær 30 000 for en pusse- og malejobb er billig. Og det er det kanskje, men jeg hadde ikke lagt ned så mye penger i håndverkertjenester hvis ikke resultatet ble "som nytt". Og jeg er enig med Fnatten og Mrs. S: Det å pusse og male helt nedslitte trappetrinn, er trolig ingen langvarig løsning; jeg ville vært bekymret for at det raskt ble stygt igjen.
|