Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Er du tradisjonell/moderne? Materialist/idealist?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Hvilken type er DU?
Moderne materialist 49 29,88%
Moderne idealist 81 49,39%
Tradisjonell materialist 8 4,88%
Tradisjonell idealist 18 10,98%
Helt alvorlig... 8 4,88%
Deltakere: 164. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-06-12, 16:54   #11
tjolahopp
Erfaren
 
Medlem siden: Nov 2011
Innlegg: 993
tjolahopp imponerer mange og er sikkert smarttjolahopp imponerer mange og er sikkert smarttjolahopp imponerer mange og er sikkert smarttjolahopp imponerer mange og er sikkert smarttjolahopp imponerer mange og er sikkert smarttjolahopp imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Er du tradisjonell/moderne? Materialist/idealist?

Moderne idealist, men ikke langt unna materialist.
Det ene spørsmålet: "Jeg savner en del materielle goder for å kunne leve slik jeg ønsker" kunne jeg glatt svare Helt uenig på, men nå har jeg mange materielle goder da, så da er det jo enkelt å være idealist.

Og dette spørsmålet "Jeg er villig til å gi avkall på varer og tjenester jeg nå bruker, hvis jeg med det kunne bidra til å bevare våre natur-ressurser", svarte jeg delvis enig på men jeg var litt usikker der. Tror jeg løy litt der.

Det spørs om jeg ikke er en materialist med et ønske om å være idealist, bare det ikke blir for vanskelig.

tjolahopp er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:31.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no