Sv: Det å skite i eget reir
Opprinnelig lagt inn av noen, her.
Hvis et rede er ferdig bygget og eggene er lagt, har du ikke lov til å fjerne det, tror jeg, men han fjernet det kanskje før de rakk å legge egg?
Ingen egg, men det var nok like før. Reiret var digert, og jeg synes det var riktig sjofelt av mannen min. I tillegg til irritasjonen, kjenner jeg ennå på en oppriktig dårlig samvittighet for å være gift med personen som frarøvet skjærene deres foreldrelykke. 
Så det jeg kanskje trenger mest av alt, er noen som kan fortelle meg at det ennå er nok sommer igjen til at de rekker et nybygg med nye små, eller eventuelt flere historier om hvor fæle skjærene er, og at de egentlig ikke fortjener bedre. For er det ikke slik at de fleste fugler inngår i søte sanger, til og med småsporven har en sang, men ikke skjæra. Det må være en grunn til det. 
|