Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Biljakter og ansvar

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-06-12, 22:15   #2
Mirasol
En Som Trener
 
Mirasol sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Innlegg: 6.158
Blogginnlegg: 12
Mirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Biljakter og ansvar

Klart det er trist når man mister et barn, men jeg mener allikevel at ansvaret ligger hos den avdøde her.

Når man ser på farens kommentar:

Sitat:

- Han hadde ikke nubbesjangs, med den farten, sier faren.
- Politiet kunne ha slått av blålysene og sirenene. De kunne ha holdt seg på avstand og observert ham. Ikke bare holde på og holde på og jage ham i døden. Det måtte jo gå som det gikk, mener faren.

Så tenker jeg bare; han kunne jo bare ha bremset opp og kjørt inn til siden!

Jeg tenker som deg, om at politiet ikke skal kunne bedrive biljakt i det hele tatt så er det jo fritt fram for fartsidioter og andre kriminelle da.

Sitat:

Per Gunnar Vigmostad forteller om en sønn om var alt annet enn kriminell.(...)Han hadde nylig mistet lappen, etter en stygg forbikjøring. Nå hadde han tjuvlånt morens bil. I en rundkjøring ved hurtigbåtterminalen i Stavanger, observerte politiet ham i feil kjørebane.

Ikke kriminell? Ganske motstridende mener nå jeg, all den tid han hadde mistet lappen, "tjuvlånt" (eller stjålet om du vil) bil og kjørt i feil kjørebane, samt å legge seg på hjul når politiet ønsker å stoppe ham.

Men han hadde jo ikke fortjent å miste livet, det er ikke det jeg mener, men man utsetter jo seg selv for ganske stor risiko på denne måten da. Og andre, ikke minst! Selv om han helt sikkert var en snill og god sønn, det betviler jeg ikke.

__________________
Storebror-02, Mellomsøster-05, Lillesøster-08
Mirasol er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:18.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no