Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Motehjørnet

Bunadvalg til datter som skal konfirmeres om noen år

Motehjørnet Shopping, tips, spørsmål og svar.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-05-12, 14:35   #11
Lille meg
ihuga feminist
 
Lille meg sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 6.827
Lille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt av
Standard

Sv: Bunadvalg til datter som skal konfirmeres om noen år

Opprinnelig lagt inn av Hattifnatten, her.

For å være helt ærlig så synes jeg det er vanskelig å forstå at man velger bunad på bakgrunn av hva man synes er pent. Jeg kan forstå at man velger den man synes er penest dersom man har en viss tilhørighet til flere steder, men å velge bunaden man synes er penest og dermed lete godt etter en tilhørighet synes jeg er ganske rart. *ærlig*

Det finnes en god del bunader som jeg, beklager å måtte si det, rett og slett ikke syns er fine. I det hele tatt. Hadde jeg kun hatt tilhørighet til en av disse bunadene, så hadde jeg sannsynligvis funnet meg en annen bunad jeg likte bedre.

Hvor lenge må jeg forresten bo i Oslo før jeg har tilhørighet "nok" til at jeg kan kjøpe meg en oslobunad? Eller gjelder ikke slik tilhørighet for Oslo? Hva med andre steder? Kan man flytte til et sted, bo der ett år eller to, og dermed få tilhørighet? Eller er det mer som skal til?

Det sagt, så har jeg selvsagt ikke tenkt å kjøpe det jeg mener er den fineste bunaden utseendemessig, til min datter. Det er opplagt at det vil være tilhørighet som er det viktige. Men tilhørighet er så mangt, og vi lever i et samfunn hvor det å flytte litt rundt slett ikke er uvanlig.

__________________
Oss ska verne om livet langs vegen oss går.
Ingen kan hauste der dauden sår.
Blomen ska bløme og graset ska gro,
oss ska ikkje sulke til jorda med blod!
Lille meg er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:08.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no