Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Husmorskole

Hvordan får dere tid til å gjøre rent?

Husmorskole Det finnes et hav av gode tips til hvordan få ting til å fungere bedre. Her kan man spørre, dele og få gode råd av hverandre.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-04-12, 21:31   #11
Hyacinth
Kontrollfrik
 
Hyacinth sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Sammen med Richard
Innlegg: 39.231
Hyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvordan får dere tid til å gjøre rent?

Vi rydder konstant. Og når alle ting bor et sted, er det ikke så mye jobb. Vi er en lite rotete familie, men ungene er litt bortskjemte, for vi voksne plukker en del opp etter dem.

Det kan bli rotete her også, men det er mest papirer rundt forbi, samt skitne klær på badegulvet.

Vi har ikke vaskehjelp. Mannen vasker. Jeg smårydder hele tiden, og jeg er den som tørker støv, sistnevnte skjer temmelig sjelden, men etter behov.

Mannen støvsuger to ganger i uka. Den ene litt sånn kjapt, den andre mer grundig, men ikke helt etter min standard likevel. Han vasker også gulv, men i praksis er det bare snakk om badegulvet. Vi vasker nesten aldri gulv ellers. Vi griser ikke så mye, det meste av gulvskitt er støv.

Han vasker også bad, noe som innebærer vask, speil og do. Dusj/ badekar tas innimellom når vi kommer på det. Golvet tas i blant.

Vi vasker klær innimellom, men er uhyre dårlige på å brette, noe som konstant medfører skap tomme for sokker og truser og en overfylt korg på vaskerommet.

Vinduer vaskes aldri innvendig, men annenhver måned utvendig, og da av en fyr som kommer og gjør det.

Lister og krinkelkroker tas nesten aldri.

Stort mer enn dette gjør vi ikke, men jeg går stadig med en klut i hånda og tørker litt rundt forbi.

Hyacinth er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:28.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no