Sv: Kvinnebunad fra Sør-Østerdalen
Opprinnelig lagt inn av Harriet Vane, her.
Jeg har denne, Pøbelsara. Jeg har det blå livet, svart stakk, skjorte med åpen hals og knyting, men mansjetter på ermene. Jeg har svart sjal og forkle med lilla/mørkerøde farger i.
Høres nydelig ut, Harriet. Jeg er litt rosa av meg, så jeg tror jeg skal gå for rødt/rosa liv. Det ergrer meg litt at ikke alle varienter av stoff og skjorter og sånn ligger ute med detaljbilder på nettet. Må jeg ut i det virkelige livet i en ekte butikk for å finne ut av alt det jeg lurer på, lizm? :himmelfallen:
__________________
I myself have never been able to find out precisely what feminism is: I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat or a prostitute. Rebecca West
|