Sv: Poden vil gi gaver. Hva er gøy, og kjapt å lage?
Opprinnelig lagt inn av apan, her.
Tidligere år har vi kjøpt sånne porselenstusjer på Panduro og storebror har tegnet på tallerkner og kopper til besteforeldre.
Dette har vi og gjort. Kjøpte tusjer på panduro og vanlige hvite kopper på ikea. Dette året har vi kjøpt glasstusjer som fungerte godt både på hvite kopper og glass. Så de har dekorert noen vanlige "melkeglass" også til besteforeldre!
Står bruksanvisning bakpå pakken med tusjer. Vi skulle la de tørke 24 timer så 40 minutter på 160g i stekeovnen og tåler oppvaskemaskin.
Vi har et annet år kjøpt vanlige hvite fliser (type gulvfliser) som ungene har tegnet med samme tusjer på, en tur i stekeovnen og så har vi limt på sånne møbelknotter i filt under. Besteforeldrene bruker de hver gang en gryte skal settes på bordet.
Dersom du kjøper tykke kubbelys så kan man på Panduro kjøpe "tusjer" som man kan tegne på lysene med. Det legger seg som en stripe oppå lyset på en måte. Ungene har dekorert lys på denne måten. Ene besteforeldreparet har brukt opp sine lys og det andre samler på de! Kjekt begge deler! :-)
|