Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Skolejulegudstjeneste?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Hvilket juleavslutningsopplegg velger du/dere?
Kirken - alternativt opplegg finnes ikke 9 4,71%
Kirken - er kristen 27 14,14%
Kirken - er delvis troende 50 26,18%
Kirken - er ikke troende 63 32,98%
Alternativt opplegg - er delvis troende 0 0%
Alternativt opplegg - er ikke troende 29 15,18%
Noe helt annet - spesifiser gjerne 13 6,81%
Deltakere: 191. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-12-11, 21:07   #11
Cuyahoga
etterpåklokest
 
Cuyahoga sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Innlegg: 7.880
Blogginnlegg: 179
Cuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt av
Standard

Sv: Skolejulegudstjeneste?

Opprinnelig lagt inn av Fakse, her.

Jeg synes det er viktig at det ungene får lære i regi av skolen er sant. Det skal ikke være tvil om at det som undervises er basert på vitenskap og kunnskap, ikke tro. Jeg mener en gudstjeneste, der noe som er tro blir formidlet som en sannhet, bryter med skolen sin rolle som kunnskapsformidler, og derfor blir helt feil.


Jeg kunne sagt meg enig i dette dersom presten stod i klasserommet og forkynte, men klarer ikke si meg enig i at det at skolen tar med elevene (de som ønsker) til kirken på gudstjeneste som det samme som at skolen sier at "dette er sant", heller at skolen sier "sånn er det i kirken". Jeg synes forøvrig heller ikke at skolegudstjenster bør være obligatorisk, slettes ikke, men jeg ser ikke noe problem i at det tilbys en gang i året, all den tid det finnes et skikkelig alternativ for de som ikke ønsker delta.

Cuyahoga er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no