Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Tinetoffs litteraturforum

Høytlesningsbok for fjerdeklassing?

Tinetoffs litteraturforum Litteraturdiskusjoner, bokanbefalinger, lesesirkel mm

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-08-11, 01:48   #37
Mirasol
En Som Trener
 
Mirasol sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Innlegg: 6.158
Blogginnlegg: 12
Mirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de flesteMirasol er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Høytlesningsbok for fjerdeklassing?

Sigbjørn Mostue fenger fjerdeklassingen og pappaen her i huset. Jeg har ikke lest det selv (for jeg får ikke nærme meg det rommet ved leggetid, for det er deres bøker nemlig!), men det er tydeligvis såpass spennende at jeg må inn og minne pappaen på at poden skal på skolen om morgenen og at det er på tide å slutte å lese når klokka nærmer seg 21.30.

De har så langt lest:
Den siste magiker I (bok nr II kommer senere i høst og heter Belz og Ebub)
Gravbøygen I
Nissedreperen II
Og i vente har de:
Krakens gap III

Her er det som står om den første boka de leste av denne forfatteren:
Forlaget skriver om denne boka:
Simen, en helt vangli gutt fra Kløfta, får livet snudd på hodet da han er med på å knuse ei rute i det falleferdige huset til "Indianer'n" - en av stedets originaler. Under flukten faller Simen og skader seg. Da han våkner, befinner han seg i stua til den gamle mannen, med hjernerystelse og ødelagt ankel. Interiøret står slettes ikke i stil med husets ytre. Her er det gamle bøker fra gulv til tak og spennende gjenstander fra alle verdenshjørner. Den gamle mannen helbreder Simen på uforklarlig vis, og røper en hemmelighet som overgår enhver fantasi: Han er en ekte magiker! Og ikke bare det, han er den siste magiker, som vokter hemmeligheter så store at de for enhver pris ikke må havne i gale hender.
Simen blir tilbudt opplæring i magiens fantastiske verden. Men noen mystiske, svarte biler skygger dem, og mørke krefter begynner å vise seg. Simen blir snart stilt overfor trusler bokstavelig talt av en annen verden.
Den siste magiker er første bok i en ny, nervepirrende trilogi fra forfatteren bak den prisbelønte serien Alvetegnet.

__________________
Storebror-02, Mellomsøster-05, Lillesøster-08
Mirasol er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:34.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no