Sv: Har ikke tilgang til markedsplassen lenger
Opprinnelig lagt inn av Mamarazzi, her.
Menatte, hvorfor har vi ikke det - og hvem er det opp til å bestemme dette?
En beskrivelse som ikke er PK i mange situasjoner, trenger vel ikke nødvendigvis å være negativt ladet når den omtales blant venner som kjenner hverandre godt nok til å vite hva man faktisk mener?
For meg er ikke negresse et negativt ladet ord, men en beskrivelse av en flott, svart kvinne. Dog, siden mange ikke deler denne oppfatningen, så velger jeg ikke å bruke dette ordet til vanlig. Jeg er verken fordomsfull eller rasist, bare så det er nevnt .
Vi trenger det ikke fordi det er å sette en VELDIG STOR gruppe i en VELDIG TRANG bås. Når man kaller noen for negresse tillegger man dem en hel del egenskaper, positive eller negative, som ikke nødvendigvis passer på personen. I tillegg så tar man vekk en hel del egenskaper.
Snu det rundt, trenger man et eget utrykk for flotte, frodige, hvite kvinner? Flotte, magre hvite kvinner? Nei. Hvorfor trenger vi da et om svarte? Er det veldig viktig å få frem at vedkommende er svart? Nei.
__________________
|