Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Dette kunne aldri skjedd i Norge! (Om reaksjoner på opptøyene i Storbritannia)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-08-11, 09:22   #13
Fibi
Prematurmamma
 
Fibi sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Hvor: Sanniss, Rogaland
Innlegg: 14.671
Blogginnlegg: 11
Fibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Dette kunne aldri skjedd i Norge! (Om reaksjoner på opptøyene i Storbritannia)

Opprinnelig lagt inn av Maz, her.

Nå er det vel slik at det å få en kommunal bolig i England er et privillegium, og det er en mye større del av boligmarkedet enn her.

Folk står på venteliste i årevis for en kommunal leilighet, og jeg forstår hvorfor det slik som at mener at disse høyt subsidierte boligene skal være en form for belønning for god oppførsel.

Jeg ser hva du mener, og er enig. Bryter man loven bør man miste den subsidierte boligen. Men å frata familier boligen for noe et barn har gjort blir helt feil, synes jeg. En tolvåring snapper til seg en vinflaske (etter sigende på oppfordring av en sekstenåring) og moren får varsel om at hun kan miste boligen? Hvordan kan man rettferdiggjøre det? Hadde det vært moren som stjal og plyndret hadde det vært noe annet.

__________________
Jente 03 - Gutt 08 - Gutt 14 (uke 24+6)

Podcaster for Kjerringrådet - Helt uten filter (@Kjerringraadet)

Fibi er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:28.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no