Sv: Dette kunne aldri skjedd i Norge! (Om reaksjoner på opptøyene i Storbritannia)
Opprinnelig lagt inn av Maz, her.
Nå er det vel slik at det å få en kommunal bolig i England er et privillegium, og det er en mye større del av boligmarkedet enn her.
Folk står på venteliste i årevis for en kommunal leilighet, og jeg forstår hvorfor det slik som at mener at disse høyt subsidierte boligene skal være en form for belønning for god oppførsel.
Jeg ser hva du mener, og er enig. Bryter man loven bør man miste den subsidierte boligen. Men å frata familier boligen for noe et barn har gjort blir helt feil, synes jeg. En tolvåring snapper til seg en vinflaske (etter sigende på oppfordring av en sekstenåring) og moren får varsel om at hun kan miste boligen? Hvordan kan man rettferdiggjøre det? Hadde det vært moren som stjal og plyndret hadde det vært noe annet.
__________________
Jente 03 - Gutt 08 - Gutt 14 (uke 24+6)
Podcaster for Kjerringrådet - Helt uten filter (@Kjerringraadet)
|