Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Dagbladet tapte i ambulanse-saken

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-06-11, 15:58   #11
Røverdatter
Borte
 
Røverdatter sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.698
Blogginnlegg: 278
Røverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Dagbladet tapte i ambulanse-saken

Opprinnelig lagt inn av ElinM, her.

Dette er da en uttalelse fra meg som ikke har noen med min oppfattelse av ambulansesaken å gjøre.

Dette siste er bare en videreføring av hvordan enkelte hevder å ha tolket ambulansesjåførens uttalelse (gris),og som jeg så har anvendt på et annet, hypotetisk tilfelle.

Ok. Jeg visste ikke at enkelte hadde hevdet at ambulansesjåførens uttalelse var hele begrunnelsen for rasisme-beskyldningene.

Jeg tror som sagt at dette er et klassisk tilfelle av hverdagsrasisme fremfor eksplisitt og uttalt rasisme. Jeg er ambivalent i forhold til dommen mot Sckjenken fordi pressen var over streken samlet sett, men tror fortsatt at behandlingen av Farah var et utslag av dårlige holdninger og fordommer. En etnisk norsk familiefar ville ikke blitt behandlet på den måten. For meg er det hverdagsrasisme.

__________________
Vesla (02) og Lillesøster (09)

Er du alt for redd for døden, blir du redd for livet og
Freedom's just another word for nothing left to lose
Røverdatter er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no