Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Strikkehjelp for dummies!

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-04-11, 10:05   #12
Heilo
Fjellpiper
 
Heilo sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2009
Innlegg: 6.291
Blogginnlegg: 316
Heilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt av
Standard

Sv: Strikkehjelp for dummies!

Adrienne forklarer det bra, ja? De bleiebuksene i Myk Start er veldig gode nettopp på grunn av dette trikset. Siden du strikker på langs blir buksa bredere jo flere riller du strikker, og med færre riller øverst får du en fin kant og slipper å ha strikk eller snor i buksa. I denne oppskrifta stemmer det at du på neste omgang strikker alle maskene igjen, akkurat som vanlig.

Short rows fører gjerne til at det blir små hull i strikketøyet der man har snudd. Det er ikke noe problem i bleiebuksene tenker jeg, både fordi det er såpass tykk strikk og fordi det er et sånt type plagg, men i tynnere garn og i plagg som ikke skal være under annet tøy kan det være fint å bruke en teknikk som heter wrap når man snur. Da legger man tråden fra strikketøyet rundt den første masken som ikke strikkes før man strikker tilbake. Når man så kommer tibake til denne masken plukker man tråden man har lagt rundt den opp på pinnen og strikker den sammen med masken. Da blir det ikke hull.

Heilo er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no