Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Hjemmelaget ferdigmat

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-03-07, 20:27   #9
Mandarin
godt brukt
 
Mandarin sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Der
Innlegg: 8.130
Blogginnlegg: 259
Mandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hjemmelaget ferdigmat

Opprinnelig lagt inn av ingrid-lille, her.

Brunsausjevning (smør brunes i en stor kasserolle og tilsettes etterhvert mel som også brunes. Jeg har et par store løker jeg putter oppi etterpå også. Dette blir en tjukk "gaum" som pakkes i en stor plastboks. Når du så skal ha brunsaus tar du tre "dæsjer" og tilsetter kokende vann sammen med litt sukkerkulør = brunsaus på 1-2-3

Jeg lager alltid store mengder av det over her og fryser i posjoner.

Minner meg om min avdøde farmor. Som forøvrig frøs dette ned i melkekartonger (halvfylte) som hun teipet med sånn papirteip. :mimre: :mimre:

Hadde glemt ut det tipset.Takk!

Mandarin er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no