Sv: Nytt kjøkken til stor familie. Innspill?
Hva med to oppvaskmaskiner? Det sparer skapplass også, i og med at det man bruker til daglig hele tiden er i sirkulasjon mellom maskinene.
Anbefaler å gå for en bredere induksjonstopp enn 60 cm. Jeg har en 60 cm bred Beha og ser at kokesonene er såpass innpå toppen at det er ikke plass til to store kasseroller (eller stekepanne og stor kasserolle) i bredden. Ellers er jeg strålende fornøyd med Beha, og de har bredere topper.
Hva med to vasker? Tenker at med så mange personer i husstanden, så er det kanskje flere hjelpere i sving på kjøkkenet også. Har sett løsninger med en liten "skyllevask" ved siden av koketopp, og så en "vanlig stor" vask et annet sted - fortrinnsvis med oppvaskmaskin i nærheten.
Ellers anbefaler jeg oppvaskmaskin litt opp fra gulvet. Hadde det i forrige bolig. Slik som på dette bildet, det er oppvaskmaskinen som er helt til venstre, med to skuffer under:

|