Sv: Planleggingsdag i bhg, ansatte fri?
Men hvorfor reagerer dere på at barnehagene har stengt og ikke skolene? Er det fordi man da har SFO?
Har dere ikke feriedager som kan brukes?
Det er ikke hver enkelt barnehage som bestemmer at man skal ha planleggingsdagene, alt vi gjør er jo under bestemmelser fra regjeringen? (Ned til hver minste plan, vil jeg si)
Dessuten har mange helt hinsides med avspasering og når man er konstant med underbemanning så sier det seg selv at avspasering er umulig. Vi jobber jo inn dagen likevel (vi tar den ut Kr.Himmelfart, inneklemt dag) og det er fordi mange av ungene også har fri den dagen på grunn av plandag på skolen.
Vi har heller ikke lov til å ta ut avsp/ferie i vinterferie, høst og påskeferie (privat) og da er man like langt, da er det bare ferieukene på sommeren man har mulighet.
__________________
Storesøster 08
Lillebror 11
|