Sv: Hvordan var det egentlig med skrivefeil og orddeling og sånt - info til brukere
Opprinnelig lagt inn av Neket, her.
Jeg tror ikke det er så veldig stort problem, jeg er ikke akkurat en mester i hverken rettskriving eller gramatikk, men jeg har aldri fått en rødprikk om det.
De eneste jeg kan huske å ha hørt kommentere rødprikking på skrivefeil, er nye brukere, og hvis det stemmer at det i hovedsak er nye brukere som blir møtt med slike tilbakemeldinger, synes jeg det er veldig beklagelig.
At det ofte kommenteres skrivefeil i introduksjonsinnlegg, er ikke noe jeg innbiller meg. Det er en ting jeg har vært bevisst på lenge. Når jeg åpner et ipresentasjonsinnlegg og ser at nykommeren ikke bruker stor bokstav eller punktum på skikkelig vis, så bare venter jeg på at noen skal kommentere det i tråden. Det slår sjelden feil.
|