Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Divines spør-og-lær-forum

Akselerasjonsfelt på motorveien

Divines spør-og-lær-forum Spør om alt mulig du lurer på - kanskje er det noen som kan svare.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-12-10, 09:07   #16
Neket
Har diplom
 
Neket sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2010
Innlegg: 14.720
Neket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt av
Standard

Sv: Akselerasjonsfelt på motorveien

Når jeg kjørte opp for et par år siden fikk jeg beskjed om å blinke ut av rundkjøringen, og at det var greit å blinke inn hvis man skulle helt rundt (altså ut samme vei som man kom inn), bare så de andre bilistene skulle vite at man skulle dit, men at det ikke var påbudt.

Er ganske sikker på at jeg blinket meg ut på motorveien også? Ikke under oppkjøringen, for det var rush-tid og motorveien utgikk.

Det mest irriterende ved påkjøring til motorveien er imidlertid de som bestemmer seg for at de absolutt ikke vil ligge i venstrefil lenger, men skifter fil akkurat der man kjører på så den luka man hadde tenkt seg inn i plutselig ikke er der lenger.

Neket er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:15.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no