Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Laseroperasjon av øynene

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-11-10, 00:21   #11
Muad'Dib
Trapper opp igjen !
 
Muad'Dib sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 2.802
Muad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt likt
Standard

Sv: Laseroperasjon av øynene

Jeg opererte i Sverige for 2,5 år siden. Valgte LASIK og betalte 22.000 svenske (Memira i Malmö, kontroll i Oslo). Hadde hhv -6,5 og -7,5 samt skæve hornhinder. Hornhindene var kun akkurat tykke nok til, at jeg kunne behandles, og jeg ble informert om at evt reoperasjon kun ville kunne skje ved LASEK. Fikk med vilje underkorrigert det ene øye, for å utsette tidspunktet hvor jeg ville trenge lesebriller (jeg jobber mye på data). Hadde brukt linser siden jeg var 15, men tålte dem ikke så godt mere.

Jeg har vært veldig fornøyd og husker ingen enorme smerter, men rehabilitering av synet har tatt lang tid. Dette skulle være vanlig med "spesialsnittet" som jeg fikk. Så snart jeg ble uvel/trøtt/det var tusmørk ble synet tåkete. Og ikke kunne jeg i disse situasjoner fluks ta på briller. Faktisk ser jeg fortsatt ikke superskarpt i tusmørke, og kjenner ikke så godt igjen ansikter, hvilket kan være problematisk når jeg underviser. Men på leseavstand ser jeg som en hauk.

__________________
storebror 1997 og lillebror 2003
Moral er bra ! Dobbeltmoral er dobbelt så bra !!
Muad'Dib er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no