Sv: Pynte til jul ...
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Jeg har også pakketradisjonskveld, det har jeg hver lillejulaften. Jeg sitter alene da, mannen min bryr seg ikke noe særlig om jul (går det an ...), og ungene er i seng. Men jeg koser meg vanvittig. Julemusikken durer, jeg har levende lys i stua, godis og julekaker på gulvet der jeg sitter med masse papir, merkelapper og bånd rundt meg. Elsker det!
Mannen min hatet virkelig jul da vi traff hverandre. Han var til og med så frekk at han spurte om vi kunne droppe juletre. 
Vel. Etter 14 år eller hva det er med meg er han fullstendig "ødelagt". Det er han som tar initiativ til julevasken, han starter lenge før meg, han maser om julepynt og juletre. Hadde han bestemt så hadde vi dratt inn treet så fort de er å få kjøpt. Han er så julete at han blir mobbet av kompiser. 
Han pynter pepperkakehus og skriver julekort og synger julesanger i ett i hele desember. Totalt tulling. Drømmemann. 
__________________
Likheten mellom en mann og en hund ? Hvis du holder dem i ørene.. ser dem dypt inn i øynene og snakker tydelig........ så er det akkurat som om de skjønner hva du sier......!!!
|