Sv: Drittbikkje!
Opprinnelig lagt inn av emm, her.
M^2: Jeg lærte på hundekurs at hvis hunden legger seg på magen med hodet lavt og halen ned er det tegn på underkastelse? Blir ikke helt klok på signaler fra hunder, man hører så mange forskjellige tolkninger. Vår rase har en pinnerett hale, om den står rett opp vet jeg vi må sette henne på plass, da er hun ovenpå og i et veldig dominant hjørne. Det har bare skjedd en gang i løpet av året vi har hatt henne, og det var selvsagt i møte med en stoor rottweiler. Den lot seg heldigvis ikke affisere, og satte henne greit på plass uten at det ble noe tull.
Spørs hvordan de legger seg på magen ja 
For å si det sånn - du er nok ikke mye i tvil hvis det er en aggressiv form for å legge seg ned, da krøker de seg sammen - "siger" i forbeina, "kryper" nærmest ned og legger seg eller litt forover, pelsen står litt på nakken, du ser det på munnvikene og de blir stirrete i blikkete. Det "dirrer" litt i hele hunden. Også PANG, på et eller annet tidspunkt smeller det.
Veldig likt gjeterhunder egentlig, og derfor er det noen dominante hunder som har gjeterhunder helt oppi halsen Spesielt gjeterhunder som har veldig sterke instinkter. Fordi de fort kan leses som aggresive mens de egentlig bare lever ut gjeterinstinktene sine. (men de mest gjetete kan gjerne være litt "på" selv da).
Hvis de legger seg ned som underkastelse vil de se vekk, eller til og med vende hodet vekk - neste er at de lener seg mot siden. Hele hunden er "slækk"
|