Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Barnemat

Hvor lenge er det ok at morsmelk fortrenger annen mat?

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-02-07, 10:28   #16
ElinM
På vei
 
ElinM sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 3.982
ElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hvor lenge er det ok at morsmelk fortrenger annen mat?

Opprinnelig lagt inn av safran, her.

Når man skal introdusere mat, en gang i annet levehalvår, så gir man jo morsmelk først. Når man så etterhvert skal få barnet til å spise mer fast føde, gir man denne først, og så morsmelken på slutten av måltidet. Hvis man har en 2-3-åring som ikke har plass til mat, så må vel det bety at man har gitt morsmelk først?

Ikke nødvendigvis. Vi er en del som ammer selvregulert, også når barnet er større. Da gir man ikke nødvendigvis morsmelk rett før et måltid. Yngste jenta mi er som sagt småspist, det er hun uansett om hun får morsmelk kort tid før et måltid eller ikke. Jeg er glad for at hun får den morsmelken hun får, da får hun iallefall i seg litt næring. Det er dessuten mye bedre enn å fore henne med youghurt, kjeks, ost, kake og is, som vel er de få tingene hun kunne tenkes å spise mer enn smuler av.

ElinM er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no