Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Svineinfluensa - er du bekymret nå da?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Se resultatene: Bekymret for svineinfluensaen?
Ja, jeg er bekymret for meg og mine - og vi har ingen kroniske sykdommer 22 12,79%
Ja, jeg er bekymret for meg og mine - og vi har kroniske sykdommer 30 17,44%
Nei, jeg er ikke bekymret - og vi har ingen kroniske sykdommer 95 55,23%
Nei, jeg er ikke bekymret - og vi har kroniske sykdommer 25 14,53%
Deltakere: 172. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-08-10, 21:48   #11
Vianne Rocher
Kamerat Pære
 
Vianne Rocher sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2009
Hvor: Barteby / Nordens Venezia
Innlegg: 6.124
Vianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt av
Standard

Sv: Svineinfluensa - er du bekymret nå da?

Opprinnelig lagt inn av Joika, her.

Nettopp!

Jeg tenker at det er kjipt å ha barn i risikogruppen astma ol, men det er jommen meg kjipt om et friskt barn får feks narkolepsi også.

Jeg merker at jeg ikke føler meg så veldig fæl. Vi tar den gledelig om et par år, om de kan dokumentere at det ikke innebærer noen risiko utover det "normale".

Saken var vel den at helsemyndighetene tok en avgjørelse på dette, basert på fakta og kunnskap om vaksinen, og fant ut at vaksinering var bedre enn å evt. få svineinfluensa med værst tenkelige utfall.
Da bør man i grunnen ha inngående kunnskap om vaksinen og immunologi for å gå i mot helsedirektoratets anbefaling.
De fleste som har latt være å ta den har vel ikke denne typen kompetanse og tar dermed avgjørelsen om å ikke vaksinere på rent følelsesgrunnlag og det kan jeg faktisk ikke forstå. Man kan ikke magefølelse seg frem til at vaksinering ikke er riktig når alle som kan dette sier at det er riktig, i mine øyne.

At ett barn har fått påvist narkolepsi som mulig bivrikning av SIV. sier meg ingenting. Og jeg synes virkelig ikke at de som lot være å vaksinere skal klappe seg selv på ryggen av disse opplysningene, det var flere som døde av svineinfluensaen enn de som kanskje har fått narkolepsi av dette.

__________________
Ain't nobody dope as me, I'm dressed so fresh and clean.
2008 2013 2015
Vianne Rocher er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:23.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no