Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Født med surrogatmor fra India - etisk dilemma? (vg)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-08-10, 15:54   #10
him
Leser
 
him sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 18.010
Blogginnlegg: 5
him har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Født med surrogatmor fra India - etisk dilemma? (vg)

Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.

Men altså, hva er EGENTLIG forskjellen på å sette inn sine egne egg hos en rugemor, og å kjøpe et sett egg og sette inn hos en rugemor?
Forskjellen er vel kun gener?

Det er vel ingen etisk forskjell, det er vel bare det at genetikk tidligere hos kvinner var "fasiten" og derfor er det blitt slik. (juridisk)

På samme måte som at hvis to menn har sex med en kvinne samme helg, hun blir gravid, så er det bare den mannen som er biologisk far til barnet som blir å betale bidrag. Det er jo heller ikke "rettferdig", begge mennene gjorde det samme.

__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell

Sist redigert av him : 25-08-10 kl 15:55. Årsak: la til: (juridisk)
him er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
etikk, surrogatmødre


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no