Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Husmorskole

Sortering av klesvask

Husmorskole Det finnes et hav av gode tips til hvordan få ting til å fungere bedre. Her kan man spørre, dele og få gode råd av hverandre.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-05-10, 15:20   #11
Kanina
Sviiisj!!
 
Kanina sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Enga
Innlegg: 13.059
Blogginnlegg: 842
Kanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Sortering av klesvask

Opprinnelig lagt inn av Superior, her.

Har lest noen lister, men tror ikke jeg er for ekstrem.

Har dette:
Håndklær, sortert i svart, hvitt og rosa/ rødt - 90 grader
Sengetøy mørkt 60
sengetøy lyst 60
Hvitvask 60
mørkvask 60
ullvask, sorterer rosa/rødt/lyseblått og svart 30
Finvask, ulike farger, men prøver å sortere ca samme nyanse
jeans/bukser + tykke gensere med glidlås o.l. mørk 40
hvit 40
mørk 40
lys, blå/grå 40
rødt/rosa 40
ytterjakker 40
treningstøy 30

Jeg er opptatt av å vaske "møkkete" klær skikkelig på 60 grader som truser og sokker, og mindre møkkete klær ( gjerne klær man ikke har direkte inne på kroppen ) på 40. Ellers er det viktig for meg å vaske klærne sammen som har samme kvalitet, eller stofftype for å motvirke nupper ( hater nupper!!) og redusere risikoen for at sarte stoffer slites av å vaskes med bukser med glidlås o.l.

Opprinnelig lagt inn av Superior, her.

Også går det sport i å fylle maskinen mest mulig. Har jeg bare noe grått/ blått så passer jeg på å kle ungene og meg selv i ulike blå og gråfarger for å få en maskinen klar etterhvert

Jøss!

Ja, ja, hver sin lyst.

__________________

Kanina er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no