Sv: Dersom det var EU-valg nå
Opprinnelig lagt inn av Milfrid, her.
Jeg var tviler sist gang, nå tror jeg at jeg ville stemt nei (mannen var ja-mann tidligere, men er blitt mer av en tviler nå). Og det har i grunnen vært tanker vi har gjort oss opp før Hellas og Spania kom på trappene (mht å være i trøbbel så er UK også i rimelig deep shit, så jeg tror ikke man skal klandre euroen alene for hva Hellas og Spania sliter med).
Jeg har null tro på demokrat i så store enheter, jeg tror det avler korrupsjon. Det blir for komplisert, for lite gjennomsiktig. Jeg er for samarbeid, men ikke i EU-form. Eller i USA-form, for den saks skyld.
Storbritannia har et større underskudd en Hellas etter det jeg forstår. Det snakkes forbløffende lite om det men det er veldig uvisst hva som vil skje i Storbritannia mot slutten av året, de er i deep deep shit og i en situasjon om ikke har noen "happy endings" visstnok.
__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
|