Sv: Høyre vil fjerne fedrekvoten
Opprinnelig lagt inn av smilefjes, her.
For meg er det vesentlig viktigere at barnets behov ivaretas enn at foreldrene har valgfrihet. Man frasier seg retten til mye valgfrihet på egne vegne når man velger å få barn. Barnets rettigheter og behov vil ofte trumfe foreldrenes frihet.
Jeg synes ikke noe om barnehage før 11-12 mnd. Det er et behov jeg håper blir ivaretatt. Klarer man det da? DET synes jeg er viktigere enn at far må være hjemme.
Opprinnelig lagt inn av Susse, her.
Det er slik det blir hos oss, jeg kommer til å velge ulønnet permisjon fordi jeg absolutt ikke ønsker å sende en 9-10mnd gammel baby i barnehage ! Dette har virkelig ikke noe med at mannen min ikke vil være hjemme, men at han har en jobb hvor han ikke kan. Noe jeg visste lenge før vi fikk barn.
Ja så klart. Vi hadde det slik med nr.1. Da vi fikk nr. 2 og 3. hadde han derimot en annen stilling, og ting gikk helt greit. Men det betyr liksom ikke noe.
Opprinnelig lagt inn av Veronal, her.
Dronningen: Er det ikke ganske gjennomdokumentert at man har oppnådd veldig mye ved denne kjærlige tvangen som vi har hatt i en årrekke?
Har man fått bedre fedre? Eller tar de mer permisjon?
|