Sv: Anbefal oss en bruktbil
Opprinnelig lagt inn av mrc, her.
Beinplass og plass til bakovervendte seter er to forskjellige ting på mange måter ;-)
Jeg vil her tro at med en på 1,95 foran og to bakovervendte, så må man opp i biler som Vectra, Passat, Mondeo, C5, Saab 9-5 og andre større mellomklassebiler. Muligens plass i Omega og Peugeot 406. I nyere Avensis kunne det ha gått, men tror det kan bli problematisk i modellen som var på markedet fram til 2002.
Opel Zafira kan også være en mulighet. Baksetet kan på en måte ikke virke så stort i denne typen biler, men måten man sitter på i en del flerbruksbiler gjør at man "i lengden" ikke trenger så stor plass.
Samtidig ville jeg rent vedlikeholdsmessig på en måtte stilt meg noe skeptisk til alle bilene nevnt her.
Samtidig blir det å prøve. Valg av bilstol spiller også sin rolle. Tar man Citröen C5 og Renault Laguna kunne man vel fått store biler fra denne siden av årtusenskiftet uten så høy kilometer, men på den andre siden er dette biler kjent for å ha mye, og tildels kostbare, problemer. Passat er langt fra feilfri i perioden, og det er gjerne en del ting som går igjen - noe er småting, mens andre ting er ganske kostbare. Men Passat koster gjerne en del selv om de er såpass gamle hvis de ikke har gått veldig langt. For Passat ble den en del bedre fra 2001 og utover, hvor en del av el-problemene ble fikset (samt en rekke andre oppdateringer på bilen)
Muligens at Nissan Primera kan ha litt plass? Husker ikke helt - bilen er ikke så stor, men mener å huske at plassen innvendig ikke var så alt for ille.
Bildrift har mange variabler. Faren med en litt eldre bil blir at det raskt kan bli mer i generelle vedlikeholdsutgifter. Samtidig kan det såklart på en måte være enklere å betale litt nå og da enn å kunne stille med mye penger på bordet i starten.
Vi bør gå opp en klasse i størrelse, altså?
Takk for gode innspill, det er deilig at det finnes noen som faktisk interesserer seg for dette. Som du skjønner, ønsker vi oss bare noe som skal ta oss fra a til b uten for mye problemer, med plass til alle som skal være med. Resten er relativt likegyldig.
Med en såpass gammel bil, er vi forberedte på å måtte punge ut en del lapper i reparasjoner og deler. Vi tar ikke opp lån, så da er det enklere å ta det litt etterhvert. Derfor er det greit å vite litt om hvilket rykte de forskjellige bilene har. Vi ble f.eks. tipset om å styre unna både VW og Mitsubishi fordi det er dyre deler og fordi man må bruke merkeverksted om det er noe.
__________________
I like big books and I cannot lie.
Stjernekikkeren 08 + Alkymisten 11
|