Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Er 40 minusgrader like kaldt i hele landet?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-01-10, 12:26   #14
Dixie Diner
Nymotens gammeldags
 
Dixie Diner sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
Dixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er 40 minusgrader like kaldt i hele landet?

Opprinnelig lagt inn av Necesario, her.

Det er vel noe av årsaken til at dere er litt sjokkerte? At det handler om VANE? Ikke nødvendigvis at det er så mye kaldere enn andre steder pga luftfuktighet og slike ting, men fordi det er unormalt for dere.

Det kan du ha rett i, dette er jo uhyre sjelden for oss. Snøen har ligget i nesten en måned nå, vi pleier ikke å ha ETT snøfnugg før i februar omtrent (det kan hagle og snø litt selvsagt, men det legger seg sjelden), og da ligger den en uke maks. Helt rart.

Opprinnelig lagt inn av Hyacinth, her.

Jeg er ikke sjokkert. Jeg synes ikke det er kaldt og jeg synes vinterværet er fantastisk. Deilig og vakkert. Sol hver dag i ukevis. Og minus 10, som altså ikke er kaldt i mine øyne.

Her er det som sagt snakk om nærmere minus 20, det ER kaldt. Minus 10 er fullstendig levelig selv om jeg personlig dør litt av alt under 10 plussgrader.

__________________
I stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer.
Dixie Diner er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:56.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no