|
Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier. |
![]() |
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
![]() |
#1 |
Nymotens gammeldags
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Hva synes dere om navnesminke?Jeg har jo ei datter som heter Camilla, men er det navnesminke da? Hun er oppkalt etter sin italienske oldemor som het nettopp Camilla, det skrives sånn der nede.
__________________
I stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer. |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Bare sær
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 11.240
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Hva synes dere om navnesminke?Hvis jeg hadde gitt barna mine navn som kunne skrives på forskjellige måter, tenker jeg at jeg ville valgt den vanligste skrivemåten, for det er enklest for dem.
__________________
90 - 96 - 00 Forget your perfect offering, there is a crack in everything, that's how the light gets in. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Pauset
Medlem siden: Oct 2007
Innlegg: 12.595
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Hva synes dere om navnesminke?Jeg ser ikke på det som "sminke", der hovedformålet er en forfining av noe. Noen ganger bare liker man navnet slik man har sett/hørt det. Noen ganger er bruk av f.eks. h i et navn den vanligste skrivemåten. Noen ganger er bruk av c/h den måten man kjenner navnet på, og synes er fint. Noen har utenlandsk opprinnelse og velger tradisjoner derfra. Noen kaller opp. |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Ansvar for egen luring
|
![]() Sv: Hva synes dere om navnesminke?Jeg har en sønn som har et navn som skrives med C der vi kunne brukt K. Dette er fordi han er halvt latinamerikansk, og det er logisk å velge en internasjonal skrivemåte. Bokstaven K er omtrent ikke i bruk på spansk.
__________________
Og knøttet angret etterpå og tenkte: Jeg var dum når jeg lot regn og mørke flytte inn i mine rom Men hvem skal trøste knøttet med at samme dag han dro, ble huset fylt av nye knøtt, som både sang og lo |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|