Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Noen spørsmål om grunnleggende strikketeknikk

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-10-09, 18:25   #6
Nin
MORMOR
 
Nin sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2008
Innlegg: 4.980
Nin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Noen spørsmål om grunnleggende strikketeknikk

Jeg tar ikke første maske løs av på en plagg som dette. Synes faktisk det blir penere å strikke den rett på retten og vrangt på vrangen.

Felling i enden gjøres ved at to masker strikkes rett sammen.

Å felle med 1 maske løs av, 1 rett, trekk den løse masken over den rette gjør jeg på sokker, votter, raglanfell o.l. Da blir masken litt skjev og man får en skjev kant. Tror ikke det ville blitt pent på skjerfet så jeg fulgte oppskriften og strikket to sammen, feller alltid sånn på ting som dette.

Nin er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no