Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Å ikke bruke barnets fornavn

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-09-09, 10:15   #11
Dronningen
Pauset
 
Medlem siden: Oct 2007
Innlegg: 12.595
Dronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Å ikke bruke barnets fornavn

Opprinnelig lagt inn av Skilpadda, her.

Det er vel forsåvidt du selv den nærmeste til å si noe om. Men siden du spør: Jeg antar, ut fra det du sier, at du ville synes det var veldig sårt dersom noen skulle synes ditt barns navn ikke var "bra nok", og at du kanskje tenker deg at det er en slik "ikke bra nok"-tenkning som ligger bak det å f.eks. bare bruke navn nummer to. Og så virker det ganske åpenbart, ut fra andre ting du sier, som om du er et følelsesmenneske i nesten ekstrem grad, og at du veldig lett "tar på deg" følelser som du tror eller forestiller deg at andre kan ha, og jeg synes det høres veldig slitsomt ut å være så tynnhudet i forhold til (ofte) helt hypotetiske problemstillinger.

Ja det kan være slitsomt.

Jeg tok bort innlegget over, for jeg var usikker på om noen ville svare hånlig, men du tar deg jo tid til å svare ordentlig.

Ja det ligger nok mye bak, som kommer fram på ulike måter som voksen. Når man ofte har følt at man ikke var bra nok og har måttet forsvare seg, så blir man nok mer på vakt enn andre, som tar alt med tilsynelatende stoisk ro.

Jeg søker ofte andres tanker her inne, og jeg lærer (faktisk) av andre, når bare de tar seg tid til å svare ordentlig. I møte med mine motsetninger derimot, der fornuften står sterkere enn hos meg, er det vanskeligere. For der oppleves det ofte som om følelsene mine er selvvalgte og ment for å provosere.

Dronningen er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:24.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no