Sv: Skal man ta hensyn til alle allergikere?
Opprinnelig lagt inn av smilefjes, her.
Så hvis bare noen få dør av oksygenmangel som følge av ekstrem allergi så kan man la være å gjøre noe for å unngå at dette skjer?
Hvis det er slik at folk dør, så bør man kanskje ta i bruk sterkere virkemiddler enn frivillighet hos folk som har fått null opplysninger? Jeg vil håpe det.
Jeg bruker nesten ingen parfymerte produkter selv, ettersom jeg tåler lite. Moren min er allergisk mot parfyme så der har jeg brukt lite opp gjennom årene, men jeg ser alikevel ingen logikk i at jeg skal være den som skal ta ansvaret for at alvorlige allergikere ikke dør om bord på flyet? Jeg vil jo tro at det å reservere plasser for folk med alvorlige allergier var veien å gå? Ikke at hver og en av oss skal gå inn i seg selv om forutse om man skal kunne spise nøtter ol på fly. Jeg kan ikke fatte og begripe at folk overhode mener at dette er at ansvar som skal ligge på enkeltpersoner?
Personlig hadde jeg gladelig droppet både deo, parfyme, peanøtter og til med sjokolade, for å slippe de tullete sikkerhetskontrollene, men det er kanskje en annen diskusjon. 
Opprinnelig lagt inn av smilefjes, her.
Det er ikke rare offeret da. Ren parfyme bruker jeg et par ganger i måneden - deoen er allerede i orden. Så da blir det å la være å kreme seg inn og ikke ha helt nyvasket hår da - det skal jo la seg ordne.
Moren min er allergisk for parfyme og hun reagerer på enkelte typer indigrienser i parfymen vil jeg tro, for noen parfymer tåler hun helt fint, mens andre blir hun skikkelig dårlig av. Så jeg er ikke helt overbevist om at det er mengden som er utslagsgivende i alle tilfeller.
__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell
|