Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Spikerhjørnet

Er nasjonalitet noe negativt?

Spikerhjørnet Speaker's corner. Forum for lengre debattinnlegg og meninger, politikk mm.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-05-09, 11:45   #1
Dronningen
Pauset
 
Medlem siden: Oct 2007
Innlegg: 12.595
Dronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtidDronningen har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Er nasjonalitet noe negativt?

Opprinnelig lagt inn av him, her.

Men da må jo Elinblu sin Liv (og også mine barn) være mye tidligere utviklet enn andre barn? Som Elinblu så glitrende eksemplifiserer så er det tydelig at hennes barn ser forskjellene.



Jeg vil jo heller tro at det er slik at barn ser forskjellene langt tidligere, men at de i 6-7-8 års alderen oppfatter hva samfunnet/nærmiljøet legger i disse forskjellene. Altså en sosial innkoding av hva detaljene betyr (sosialt sett).

Jeg er veldig enig i dette. Mine barn har også sett forskjeller tidlig, både i forhold til familie og lekekamerater. Men det er på en måte ikke noe mer enn det. At de "ikke ser" forskjeller på folks utseende før de er 6år+ høres litt rart ut egentlig, og jeg skulle jeg hørt litt mer om hva det betyr. De ser jo andre detaljer ved mennesker

Når det gjelder ordet polakk så er det vel rett og slett en språklig misforståelse, da ordet på norsk samsvarer med det nedsettende ordet fra andre språk. Det er ment som landsdefinerende fra vårside, men oppfattes som et skjellsord. Den er ikke lett å endre på for en del, men hvis man forsøker å bruke polsk i steden for, så klarer man vel å unngå dette?


Sist redigert av Dronningen : 08-05-09 kl 11:51.
Dronningen er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no