Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning

Har du sett et virkelig dårlig teaterstykke?

Kultur og underholdning Litteratur, film, tv-serier, kunst, teater, revyer og annen kulturell aktivitet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-12-06, 20:51   #1
Apple
Elsker gamlis- godis
 
Apple sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 8.822
Apple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt avApple har mye å være stolt av
Standard

Sv: Har du sett et virkelig dårlig teaterstykke?

Jeg og en venninne fikk gratisbilletter til et stykke. Visste ingenting om det på forhånd, ei heller at det ble spilt på intimscenen. Der sitter man tett i tett i ring, og skuespillerne er i midten.

Vi ble litt tatt på senga av den intense, seksuelle spenningen. Skuespillerne rev av hverandre klærne og hadde homsesexscener en meter fra oss. Det er noe med hele settingen som bare fikk oss til å le, samtidig som man har øyekontakt med den som sitter vis á vis på andre siden av ringen. Barnslig, ja. Men vi glemmer det aldri.

Apple er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-01-07, 20:37   #2
Ginger2
Naiv og Super
 
Ginger2 sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.108
Ginger2 imponerer mange og er sikkert smartGinger2 imponerer mange og er sikkert smartGinger2 imponerer mange og er sikkert smartGinger2 imponerer mange og er sikkert smartGinger2 imponerer mange og er sikkert smartGinger2 imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Har du sett et virkelig dårlig teaterstykke?

Var på premieren av et modernisert gresk stykke på Nationalteateret, et makkverk som het Bakkantinnene. Dessverre hadde vi plasser midt i salen slik at vi ikke fikk listet oss ut og de var lur nok til å ikke legge inn pause.

Det var en sann lidelse!

__________________
Seiler min egen sjø

Sist redigert av Ginger2 : 11-01-07 kl 20:44.
Ginger2 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-01-07, 20:59   #3
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 30.514
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Har du sett et virkelig dårlig teaterstykke?

På videregående så vi "Trojlus og Cressida" av Shakespeare, med et reisende teater (rikskonsertene?), det var i allefall helt elendig. Skuespillerene leste replikkene monotont rett fram uten noen form for innlevelse.

I ettertid fikk det forresten en slags kultstatus i klassa. Vi brukte å imitere og parodiere dialoger fra stykket nå og da.

__________________
µ 05 07 07
My er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no