Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Mulig leserinnlegg, trenger synspunkter og hjelp til forbedring

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-12-06, 12:42   #14
annemede
Ser lyst på livet
 
annemede sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.951
Blogginnlegg: 240
annemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Mulig leserinnlegg, trenger synspunkter og hjelp til forbedring

Opprinnelig lagt inn av HP, her.

Mye av problemet slik jeg opplever det er at mange helsearbeidere og eksperter ikke baserer alle sine uttalelser og råd på et helsefaglig grunnlag, noe eksempler:

Vi var til legen og mistenkte at poden ikke tålte melk, vi spurte om det ville være lurt av oss å slutte med melk en periode. Hvorpå legen svarte at det ville han absolutt ikke anbefale! Iom at jeg har helsefaglig bakgrunn selv så spurte jeg om hvorfor; "Alternativet er for dyrt!" var det eneste svaret jeg fikk. Vi kuttet ut melk.

Helsearbeidere er også flinke på å si at ting er "normalt", fordi at vi som foreldre ikke skal stresse med det. Det er jo i og for seg en riktig ting å gjøre, men jeg har ihvertfall erfart at det å spørre om hvorfor er veldig viktig. I ditt tilfelle over så var det kanskje feil av helsepersonellet å "ikke stresse".

En annen uttalelse fra TV: Drevon bekrefter at opptil 30% proteiner i kosten kan ha positive helseeffekter, spesielt ifm med slanking, hvorpå han føyer til at han ikke vil anbefale noen å spise mer enn 10-15%. Journalisten spør om hvorfor, hvorpå Drevon svarer at det ikke er bærekraftig i et globalt perspektiv å spise mer; Han svarer på et helsefaglig spørsmål med landbrukspolitikk.

Jeg spør alltid om hvorfor. Ofte får jeg svar uten faglig begrunnelse …

Jeg spurte om hvorfor vi ikke skulle kutte ut melk og fikk til svar: det er for mye bry.

annemede er aktiv nå   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no