Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Autofil

BMW, Volvo, Mercedes eller Audi?

Autofil Bilsnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-09-08, 01:42   #21
Elias
Superaktiv
 
Elias sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Innlegg: 317
Elias er populærElias er populærElias er populærElias er populær
Standard

Sv: BMW, Volvo, Mercedes eller Audi?

Hvis man tenker å spre drivstoff: Audi.
Volkswagen og Audi kommer ut fra samme samlebåndet, og der i gården er de flinke til å lage biler som bruker mindre drivstoff. men velger han en Passat bruker den enda mindre. Noe å tenke på i disse miljøtider.

Velger man sikkerhet: Volvo. Jeg har sett mange kolliderte biler, som ofte blir ganske maltrakterte, også i kupeen. Men på Volvo-er stopper skaden ofte foran frontruta og kupeen, slik at man sitter tryggere i disse bilene. Jeg tør påstå at Volvo er en av verdens mest sikre biler, hvis man tenker på personskade.

BMW og Mercedes er elegante og komfortable biler. Men man betaler altfor mye for merket. (Men det gjør vel ikke noe når firmaet betaler?)
Jeg har kjørt litt Mercedes, men den var ikke den beste bilen jeg har kjørt.
Den beste (og mest økonomiske) bil jeg har kjørt er uten tvil en Passat TDI 1,9, altså diesel. Volkswagens dieselmotorer er i særklasse. Jeg var ofte ned på 0,4 liter på mila.
Og den er blitt utrolig stilig, og ligner faktisk Audi.

Alle bilen du nevner er supre biler. Men nå i disse tider ville jeg mest av alt ha sett på miljøet !!
Det er mitt råd. Sjekk utslipp og de greiene der.

Elias er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no