Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Gir vi ungene våre "kakedeig"?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-08-08, 12:24   #27
gajamor
Travelt opptatt
 
gajamor sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 6.915
Blogginnlegg: 3
gajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Gir vi ungene våre "kakedeig"?

Opprinnelig lagt inn av DM, her.

Men det blir jo ikke i mindre grad når man gir 2 grøtmåltid, 2 fruktmåltid (med ekstra tilsatt høyglykemisk rismel i frukten), og ett glassmåltid med nesten ingen protein og fett, men fortsatt bare karbohydrater.

Barn trenger byggesteiner og fettsyrer for å vokse. Dette påpeker Fedon, og jeg er helt enig.

Nå står det vel på både glassene og posegrøtene at man bør tilsette litt olje eller annet fett. De helt små får som regel veldig mye av det de trenger fra melka, og når de vokser fra melka får de som regel brødskiver og vanlig middagsmat.

Jeg syns dette er helt bak mål hysterisk, og evner bare å gi folk dårlig samvittighet, når de allerede prøver å gjøre det beste for barna sine. La oss håpe at ingen overfører ketolysekurer til småunger, for de trenger karbohydrater også!

Ferdiggrøtene og -glassene er helt utmerket mat, som supplement til melk. Hvis man fortsetter med det som eneste næringskilde de første 2-3 årene, da skal jeg være med på hysteriet. Men ellers må jeg si at jeg gir fruktmos med god samvittighet.

__________________
Litjtausa 06. Lille skatt 07
gajamor er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no