Sv: Re: Sv: Re: Sv: Re: Sv: Re: Sv: NRK Nyhetene om den nye forskningsrapporten om ba
Opprinnelig lagt inn av Aminta, her.
Det skrev jeg ikke, så da bør du kanskje lese innlegget mitt en gang til istedet for å tillegge meg meninger.
Jeg har ikke tillagt deg en eneste mening utenom det du skriver her:
Opprinnelig lagt inn av Aminta, her.
Og jeg kan heller ikke være den eneste som ikke synes det er så fryktelig avansert. Hva er det som gjør det så innmari vanskelig?
Man leser bruksannvisningen og følger innstruksjonene, hvor er den delen som er så voldsomt vanskelig?
At det kan være knotete, klønete og slikt, ja så absolutt, men veldig vanskelig? Ja faktisk for vanskelig?
For noen ER det for vanskelig. Jeg vet at det ikke er lett å forstå at andre kan synes at noe en selv lett får til er vanskelig. Men jeg står for at det å hardnakket påstå at det ikke kan være vanskelig også etter at andre i klartekst forteller at det er det, DET er arrogant.
Jeg monterte setet riktig første gangen. Andre gangen, mange måneder etterpå, fikk jeg hjelp fra en butikk, for sikkerhets skyld. Bruksanvisningen stinker. Tegningene er altfor skisseaktige. Og jeg har null praktisk sans, som sagt. Det tok lang tid før jeg skulle montere setet igjen. Da prøvde jeg å følge anvisningen slavisk. Da jeg skulle ta det ut og sette det inn igjen gangen etter det så oppdaget jeg, til min skrekk, at jeg hadde gjort det feil. Jeg hadde misforstått hvor en av pilene pekte på tegningen.
Jeg har også montert feil babysetet. Jeg hadde gjort det så mange ganger at jeg ikke finleste bruksanvisingen. Og så husket jeg feil.
Poenget mitt er ikke å "forsvare" det jeg gjorde. Men jeg VET at det finnes ganske mange mennesker der ute som er temmelig mye dummere enn meg. Og så lenge de bakovervendte setene ikke er mer idiotsikre så er det den reneste galemattias å påby folk å bruke dem.
__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
|