Sv: It takes a village to raise a child
Opprinnelig lagt inn av Divine, her.
Ja, det lurer jeg også på.
Skulle man prikket moren på skulderen og sagt "Unnskyld, men JEG mener at du og dattera di er feite, og feite mennesker skal da ikke spise godteri. Er du dum, eller? Skjønner du ikke at du blir enda feitere da, eller? Hvorfor tar ikke du penga og kjøper en brokkoli og tar den med mens dere går dere en skikkelig lang tur. Forresten burde dere ikke hatt lånekort her heller, for feite mennesker bør da selvsagt aldri sitte i sofaen og kose seg. Nei, ut i skogen med dere, gå en tretimers tur og ta 200 sit-ups og så kan dere heller spise et par knekkebrød etterpå. Da blir dere slanke og pene, og ikke feite og domme som nå".
Men hvorfor ikke?
Altså, jeg er ikke uenig. Og jeg tror de fleste ikke ville ha gjort det. Men spørsmålet blir da: Hvorfor synes så veldig mange at det er OK å si i fra på nettet? (NB! Det gjelder ikke deg Divine. ) Men hvorfor er det mer OK å si ifra på nettet at den maten du spiser er bare "grisemat", fremfor å stoppe en bekjent inne i matbutikken med handlevogna fylt med den samme "grisematen"?
Jeg ser rett og slett ikke forskjellen? Og det er det som fasinerer meg i disse "dårlige mor" diskusjonene. Hvorfor er det OK å oppføre seg annerledes på nett enn i RL?
(Selvfølgelig er det noe annet hvis folk spør om hva andre mener.)
__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell
|