Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Dødsstraff

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-03-23, 13:44   #31
Lille meg
ihuga feminist
 
Lille meg sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 6.830
Lille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt av
Standard

Sv: Dødsstraff

Opprinnelig lagt inn av Zulu, her.

Jeg har også veldig store problemer med å følge logikken til dem som både er mot all form for abort, men for dødsstraff. Hva skjedde med livets ukrenkelighet, lizm?

Det vel ikke så vanskelig å forstå. Det ufødte liv har ikke gjort noe galt. Den som skal straffes med døden har gjort noe galt (ofte tatt et annet menneskes liv).

Opprinnelig lagt inn av Strå, her.

Og dette er en av flere grunner til at jeg nekter å gå med på at USA er velfungerende, demokratisk og har en fungerende befolkning.

Jeg tror det er veldig lett å glemme at USA er et ganske stort land som arealmessig er på størrelse med Europa. Litt mer enn halvparten av statene har dødsstraff. Det betyr at den andre halvparten ikke har det.

Men, ja, USA er på tur nedover en ganske mørk spiral, og det er ganske skremmende å tenke på at USA gjennom Nato er vår absolutt nærmeste allierte.

__________________
Oss ska verne om livet langs vegen oss går.
Ingen kan hauste der dauden sår.
Blomen ska bløme og graset ska gro,
oss ska ikkje sulke til jorda med blod!
Lille meg er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:35.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no