Sv: Kul hettegenser til 13-åring? Og såpegreier?
Opprinnelig lagt inn av My, her.
Ja, men det som er greia her er at det ene ikke er noe mer ekstra enn det andre. Så når jeg skal finne en "kul" hettegenser til min så må jeg bare ut på leting i diverse butikker, til jeg finner noe som er kult i hans øyne. Og det kan være på skatebutikk, sportsbutikk, H&M, Cubus, Ali Express eller på Outland, for den saks skyld. Alt etter hvilket utvalg de har til enhver tid. Men sånt som Session og tilsvarende butikker har litt dyrere merker.
Vet bare at hvis min 11-åring hadde fått en dyr hettegenser i et "kult" merke så hadde han trolig likevel foretrukket skolegenseren, hettegenseren med logoen til fotballklubben, eller den billige kinagenseren med fortnite-motiv, mens den kule hadde blitt liggende i skapet. Så litt perler for svin her altså. Men de er jo forskjellige, og jeg vet at søskenbarnet hadde blitt veldig lykkelig for å få en merkegenser, også på den alderen. Han er skategutt, og liker Volcom, DC og den slags.
Min går jo bare en skole unna og der er fokuset litt annerledes. Han ønsker seg penger til jul fordi han sparer til Supreme eller Bape-hettegenser. Så får det heller være at hypen sikkert er over når han får råd . Ellers er hettegensre fra Adidas originals og Nike nsw ansett som veldig kult. Merker som Peak, Gant, Lacoste, Tommy Hilfiger og Ralph Lauren er visstnok også bra. Viste ham bildet av den over her og en sånn er helt uaktuell for min eldste.
__________________
Ain't nobody dope as me, I'm dressed so fresh and clean.
2008 2013 2015
|