Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Oslo/storby for enhver pris?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-06-07, 01:16   #25
Muad'Dib
Trapper opp igjen !
 
Muad'Dib sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 2.802
Muad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt liktMuad'Dib er virkelig godt likt
Standard

Sv: Oslo/storby for enhver pris?

Jeg liker ikke Oslo som by, og er glad for å bo 40 min. derfra, i et billigt hus med stor tomt, i en kommune hvor man kan VELGE hvilken barnehage man vil ha sitt barn i.

På jobben (rett vest for Oslo) humrer jeg litt over mine yngre kolleger "fra provinsen", som gir deres høyre arm og flere millioner for å bo i en 2-roms på Carl Berner. Skikkelig kosmopolitisk, liksom. Rett etter det setter de igang med å bli gravide, og de tenker først på pasning av barnet ca. 1 måned før deres permisjon går ut.

Vi bodde i storby (København) da vores eldste ble født. Jeg hadde elsket storbylivet inntil da, men han var ikke mange uker gammel før jeg skjønte, at nå måtte vi komme os vekk derfra.

__________________
storebror 1997 og lillebror 2003
Moral er bra ! Dobbeltmoral er dobbelt så bra !!
Muad'Dib er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no